2021 Walker's Cay Invitational
Overall Standings
Daily Categories
Day One
Day Two
Day Three
Teams
Information
Schedule
Rules
Jackpots
Sponsors
Top Overall Team
Base Entry
Rank
Team
Points
1
Wave Paver
1508
2
Sonny Boy
1343
3
Southern Eagle
1000
4
Big Stick/Triple S
1000
5
Just Chillin
1000
6
MR LTD
1000
7
Ohana
1000
8
Duchess
898.2
9
Gina Lisa
500
10
Island Rover
500
1
2
CatchStats
Team Count
34
Angler Count
171
Blue Marlin Count
27
Billfish per Team
0.79
FishLog
Team
Angler
Species
Catch Time
Points
Anakalea
Jose Luis Martinez
Blue Marlin
5.29.21 02:52:05
500
Flying J
Darrin Isaacs
Blue Marlin
5.29.21 02:29:42
500
C'est La Vie
Hunter Lirette
Blue Marlin
5.29.21 02:05:08
500
Floridian
Josh Cheney
Blue Marlin
5.29.21 02:03:40
500
Miss Giovanna
Roger Stepp
Blue Marlin
5.29.21 12:20:08
500
Asian Pearl
Robert Voges
Blue Marlin
5.29.21 11:48:31
500
Ohana
Garrison Burr
Blue Marlin
5.29.21 11:38:51
500
Lo Que Sea
Tony Huerta
Blue Marlin
5.29.21 11:27:07
500
MR LTD
Van Mitchell
Blue Marlin
5.29.21 11:00:27
500
Sonny Boy
Harold Rusbridge
Blue Marlin
5.29.21 10:47:20
343
1
2
3
$5,000 Largest Blue Marlin
Optional Category
Rank
Team
Angler
Species
Weight
1
Wave Paver
JR Davis
Blue Marlin
508
2
Duchess
David Mellor
Blue Marlin
398.2
3
Sonny Boy
Harold Rusbridge
Blue Marlin
343
$4,000 Top Boat Release All Points
Optional Category
Rank
Team
Points
1
Southern Eagle
1000
2
Big Stick/Triple S
1000
3
Wave Paver
1000
4
Just Chillin
1000
5
Sonny Boy
1000
6
MR LTD
1000
7
Ohana
1000
8
Gina Lisa
500
9
Duchess
500
10
Island Rover
500
1
2
$1,000 Top Captain & Crew
Optional Category
Rank
Angler
Team
Points
1
Rusell Sinclair
Wave Paver
1508
2
Alan Black
Sonny Boy
1343
3
Chase Cornell
Southern Eagle
1000
4
Ronnie Fields
Big Stick/Triple S
1000
5
Matt Alligood
Just Chillin
1000
6
Mitch Mason
MR LTD
1000
7
John LaGrone
Ohana
1000
8
Billy Black
Duchess
898.2
9
Danny Scotti
Gina Lisa
500
10
Art Sapp
Island Rover
500
1
2
$1,000 Top Angler
Optional Category
Rank
Angler
Team
Points
1
JR Davis
Wave Paver
1008
2
Paul Trabulsy
Southern Eagle
850
3
Harold Rusbridge
Sonny Boy
743
4
Brad Wilson
Big Stick/Triple S
500
5
Austin Burr
Ohana
500
6
Doug Southworth
Wave Paver
500
7
Calib Michelini
Big Stick/Triple S
500
8
Nicole Scotti
Gina Lisa
450
9
Tim Lauahan
Just Chillin
450
10
Mark Wodlinger
Just Chillin
450
1
2
3
*Points based on
angler point scale
.
Top Lady Angler
Base Entry
Rank
Angler
Team
Points
1
Nicole Scotti
Gina Lisa
450
*Points based on
angler point scale
.